مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب طعم زندگی

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی،امروز یک کتاب خوب « طعم زندگی» اثر حبیب ا… فرحزاد، از انتشارات طوبای محبت، معرفی می کنیم .

بسم الله الرحمن الرحیم
شاید بعضی اوقات با خود فکر کرده باشید که نیاز به اکسیر عجیب و غریبی دارید که زندگی شما را زیر و رو کند و همه مشکلاتتان را در یک چشم به هم زدن برطرف کند. امروز ما کتابی را به شما معرفی می کنیم که یک اکسیر شگفت آور و راه های استفاده از آن را به شما نشان می دهد کتاب « طعم زندگی» شما را با اکسیر محبت آشنا می کند، اکسیر شگفت انگیزی که سخت ترین فلزها را به طلای ناب تبدیل می کند و شما را از هر کیمیاگری بی نیاز می کند. البته شاید بگویید که محبت کردن اینقدرها هم مسأله خاص و خارق العاده ای نیست؛ اما با نگاهی دقیق تر به دور و برمان خواهیم فهمید که مسأله، خیلی مهمتر از این حرفهاست و بسیاری از مشکلات خانوادگی و اجتماعی ما بخاطر این است که راه و رسم محبت کردن را نمی دانیم. حجت الاسلام حبیب ا… فرحزاد در کتاب « طعم زندگی» با همان بیان دلنشینی که از او سراغ دارید دقیقا دست روی همین نقطه حساس از زندگی ما گذاشته است.
کتاب « طعم زندگی» با نکته های کوتاه و بسیار کاربردی از گفتار و رفتار اهل بیت (ع) و حکایتهایی شنیدنی از بزرگان، همراه با تمثیلاتی شیرین، به ما راه و رسم محبت ورزیدن به خود و خانواده و همه اطرافیانمان را یاد می دهد؛ چگونه محبت کردن به بانوان و کودکان، راز عزیز و محبوب شدن در نزد دیگران، راه رسیدن به آرامش و نشاط واقعی در زندگی و بسیاری از کلیدهای دیگر خوشبختی، همه و همه در یک کتاب کوچک و پرمحتوا به نام « طعم زندگی» جمع شده تا شما با خواندن مطالب کوتاه و کاربردیِ آن و به کار بستن شان، طعم لذتبخش زندگی را بچشید.
مثلا در بخشی از کتاب می خوانیم « صفحه قلب و روحت را همیشه مثل بچه ها پاک نگه دار. نه طلب داشته باش و نه بدهی. انسان خیلی راحت می شود. هیچ قرص اعصابی مثل این نیست که آدم نه بدهکار باشد و نه طلبکار. انسان تا قبل از این که به دنیا بیاید، نه به کسی بدهکار بود و نه از کسی طلبکار. آخر کار هم باید همین طور باشد. »
مطمئناً شما بعد از خواندن چند سطر از کتاب « طعم زندگی» هم خوشحال می شوید هم ناراحت! خوشحال می شوید
چون بالاخره گمشده همیشگی زندگی تان را پیدا کرده اید، و ناراحت می شوید که چرا تا الان چنین کیمیای ارزشمندی را در دست داشته اید اما غافل از آن، در زندگی، اسیر این همه غم و غصه بوده اید:
« طعم زندگی» اثر حبیب ا… فرحزاد، از انتشارات طوبای محبت

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب