مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب سبک زندگی زنان

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ،و به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س)( روز زن و روز مادر)، امروز یک کتاب خوب « سبک زندگی زنان» نوشته امیرحسین بانکی پور فرد، از انتشارات حدیث راه عشق، معرفی می کنیم .
بسم الله الرحمن الرحیم
این جمله تاریخی امام عزیزمان که: “از دامان زن، مرد به معراج می رود”؛ سالها پیش در انقلاب اسلامی ایران ترجمانِ واقعی پیدا کرد و نهضت اسلامی نشان داد که از دامان زن، نه تنها مرد و خانواده، بلکه تمام جامعه به معراج می رود. اما چگونه؟! جواب این سوال را در کتاب « سبک زندگی زنان»می توانید پیدا کنید؛ جوابی که امروز حکم دارویی شفابخش برای زنان و مردان ما و بلکه جامعه ما دارد. دکتر امیرحسین بانکی پور فرد، در کتاب « سبک زندگی زنان» در پی حل این مسأله مهم که کلید نجات جامعه ایرانی است، رفته و از منظر خاص و متفاوتِ مقام معظم رهبری در مورد سبک زندگیِ فردی و خانوادگی و اجتماعیِ زنان، ناب ترین مسائل را بیرون کشیده و در قالب جملاتی کوتاه و خواندنی، با یک دسته بندی بسیار خوب و کاربردی در اختیار شما قرار داده است. از مسأله مُدگرایی و آرایش ظاهری گرفته تا چرایی و چگونگی حجاب که سوالات زیادی را در ذهن دختران جوانِ ما شکل داده، و از ازدواج و مهریه و تشریفات آن تا نکته های ریز و جالبِ زندگی زناشویی و ظرافت های مدیریتِ خانواده و نقش کلیدی همسری و مادری در خانه. اما در مورد سبک زندگی اجتماعی زنان، دیدگاهی نو از مبانی اسلام و انقلاب در این زمینه مطرح شده که اکنون موجِ آن، روز به روز گوشه های بیشتری از شرق و غرب عالَم را گرفته و سر و صدای بلندی در دنیا به راه انداخته؛ مسائلی همچون حضور زن در جامعه، آزادی زن، اشتغال زن، حریم جنسی و روابط زن و مرد، و بسیاری از مباحث مهم دیگری که گمشده جامعه امروز ماست؛ مانند این جمله از کتاب که:
« ارزش زن به این است که بتواند محیط زندگی خود را برای خود و برای مرد و فرزندان، یک بهشت، یک مدرسه، یک محیط امن، یک جایگاه عروج به معارف معنوی و مقامات معنوی تبدیل کند؛ و آن وقتی که وظیفه او ایجاب می کند،بتواند در سرنوشت کشور اثر بگذارد و در سرنوشت جامعه، نقش ایفا کند»

معرفی کتاب سبک زندگی زنان

کتاب « سبک زندگی زنان» فقط مختص مخاطبان خانم نیست؛ چون طرف دیگرِ تمام روابط خانوادگی و اجتماعی زنها، مردها هستند، و به همین خاطر به همه خانمها و آقایان پیشنهاد می کنیم این کتاب کم حجم و مفید را حتما مطالعه کنند، تا راه حل رسیدن جامعه ایرانی به آن نقطه ای که لایق آن است را پیدا کنیم:

کتاب « سبک زندگی زنان» نوشته امیرحسین بانکی پور فرد، از انتشارات حدیث راه عشق

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب