مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب گام های سلوک،چهل گام

به گزارش روابط عمومی ستادنماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، امروز یک کتاب خوب « گام های سلوک؛ چهل گام در خودسازی» نوشته حسن قدوسی زاده، از دفتر نشر معارف، معرفی می کنیم .

بسم الله الرحمن الرحیم
آیا تا به حال شده یک نقشه گنج پیدا کنید؟ شاید بگویید نقشه گنج فقط برای قصه هاست؛ ولی ما امروز یک نقشه گنج واقعی برای شما آورده ایم، نقشه ای که شما را درست می رساند به یک گنجِ حقیقی، گنجی که تمام شدنی نیست. این گنج چیزی نیست جز خوشبختی دنیا و آخرت که راه آن تنها از پل خودسازی می گذرد. کتاب « گام های سلوک » ، نقشه رسیدن به این گنج پربهاء را به شما نشان می دهد، اما قدم به قدم و در چهل گام محکم، چون بعضی از ما می خواهیم با انجام دادن چند دستورالعمل و ذکر خاص، خیلی سریع به قله های بلندی که اولیای الهی و عرفای بزرگ رسیدند، برسیم و آنچه نادیدنی است آن بینیم، غافل از اینکه آن بزرگان هم مراحل رسیدن به مقامات بالا را مرحله به مرحله طی کردند.
آقای حسن قدوسی زاده در کتاب « گام های سلوک » که پنجمین دفتر از مجموعه دفاتر ملکوتی است و به دلیل استقبال چشم گیرِ جوانان خصوصاً قشر دانشجو، تاکنون در حدود 04 هزار نسخه از آن به چاپ رسیده، دست شما را در دستان نورانی آیات و روایات و توصیه های ناب عرفا و علمای ربانی گذاشته تا با چهل قدم اساسی به مهمترین منزل سیر و سلوک یعنی خودسازی برسید. البته ناگفته نماند که حالِ مخاطب امروزی را هم رعایت کرده و مطالب کتاب را کشکول وار و در قالب مطالبی کوتاه و متنوع ارائه کرده است تا خستگی و کسالت سراغ مخاطب نیاید.
کتاب « گام های سلوک »نیازهای اخلاقیِ روزمره شما را هدف گرفته که دائم با آن مواجه هستید و لازم است هر لحظه نسبت به آنها موضع گیری درستی داشته باشید؛ مسائلی همچون توجه به گذر ساعات عمر و اغتنام فرصتها، برآوردن حاجات برادران مؤمن، مراقبه و محاسبۀ نفس، کنترل چشم و زبان، دوراندیشی و عاقبت بینی، نرمی و مدارا با دیگران، انجام تفریحات سالم، بهداشت جسم و روح، اقدام به موقع برای ازدواج، گناه شناسی و شیطان شناسی، یادِ مرگ، خوش خُلقی، مطالعه و کتابخوانی، و بسیاری از موضوعات دیگری که هر کدام به تنهایی مانند گنجی هستند که پیدا کردن آنها ما را به گنج بزرگتر و قمیتی تری می رساند.
در این روزها که به ماه پربرکت رجب نزدیک می شویم، پیشنهاد می کنیم با کتاب « گام های سلوک » از همین حالا برنامه خودسازی تان را گام به گام شروع کنید تا با دستی پُر، خود را به ماه مبارک رمضان برسانید و با آمادگی بهتری به مهمانی خدا وارد شوید:
کتاب « گام های سلوک » نوشته نوشته حسن قدوسی زاده ، از دفتر نشر معارف.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب