مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب حکایت خوبان

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ، به مناسبتهای ماه رجب و اوقات فراغت تعطیلات نوروز، امروز یک کتاب خوب « حکایت خوبان» نوشته رضا بابایی از انتشارات قبسات، معرفی می کنیم .
بسم الله الرحمن الرحیم
وقتی با مردم کوچه و بازار همنشین می شویم و فقط از پیامک ها و بلوتوث ها و مطالب شبکه های اجتماعی در موبایل و اینترنت که بین آنها رد و بدل می شود نگاهی می کنیم، متوجه می شویم که هجمه ضدفرهنگی بسیار قوی و حساب شده ای، روح و روان آنها را نشانه گرفته و به تعبیری قصد جانشان را کرده است. تازه اگر به اینها، تهاجم عظیم سایر رسانه ها از قبیل ماهواره ها، و رادیو و تلویزیون ها، و کتابها، و نشریات و امثال آنها را هم اضافه کنیم، کار خیلی سخت تر می شود و حتی افراد مطلع و متدین هم اگر دستاویز محکمی نداشته باشد چه بسا با یک لغزش، سرنوشتشان به کلی عوض شود و راه به ناکجا آباد بَرَند. کتاب« حکایت خوبان» سعی می کند دستاویز محکمی را به ما معرفی کند تا دچار چنان لغزشهای مُهلِکی نشویم، و چه دستاویزی محکم تر و مطمئن تر از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) که در فضای مسموم این دوران که با الگوهای فاسد و ضداخلاق شرق و غرب به نام مُد مواجه می شویم، الگوهایی سالم و تمام و کمال به ما نشان می دهند تا بتوانیم بر سر دوراهی ها قدرت انتخاب سِرِه از ناسِرِه را پیدا کنیم و هدف را گُم نکنیم.
آقای رضا بابایی با ذوق و سلیقه ای تحسین برانگیز، داستان هایی ناب و آموزنده از زندگیِ پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) را گزینش و پردازشی نو کرده و در کتاب « حکایت خوبان » برای شما نقل کرده است؛ البته این پردازش و بازنویسی در عین حفظ اعتبار تاریخی و اصلِ مطالب، با سبک ادبی خاص و بسیار دلنشینش، به داستانهای زندگی معصومین(علیهم السلام) شیرینیِ مضاعفی بخشیده که احتمالا با خواندن آن از گذشت زمان غافل می شوید. در حکایتهای کوتاه و خواندنیِ « حکایت خوبان »جنبه های تربیتی و کاربردی داستانها مورد توجه ویژه ای قرار گرفته، به طوری که بعد از خواندن هر حکایت، احساس می کنید دستانتان پرُتر و جاپایتان در طوفان حوادث این عصر، محکمتر و محکمتر می شود.
در این روزگار پرتلاطم و پُر زرق و برق که با رنگ و لعاب فریبنده اش و بمباران اطلاعاتیِ حیرت آورش به عصر انفجار اطلاعات مشهور شده، هر سطر« حکایت خوبان » بسیار راهگشاست. پیشنهاد می کنیم فرصتِ تقارنِ تعطیلات نوروز و مناسبتهای ماه رجب را مغتنم بدانید و از این کتاب جذاب و خواندنی نهایت استفاده را کنید:
کتاب « حکایت خوبان » نوشته رضا بابایی از انتشارات قبسات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب