مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

حمایت از کالای ایرانی ،ایجاد اشتغال است

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه کارون،حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان کارون بعد از حمد و ثنای الهی و دعوت مردم به تقوا،ضمن تبریک فرارسید سال نو ،ماه مبارک رجب به اهمیت  این روز های پر فیض و با برکت پرداخت.

امام جمعه کارون در خطبه دوم با قرائت آیه ای از سوره جمعه به اهمیت نماز جمعه پرداخت و خواستار مشارکت نماز گزاران در نظر سنجی که در هفته های آتی برگزار می شود شرکت کنند و نظرات ،انتقادات وپیشنهادات خود را در خصوص برگزاری هرچه با شکوه ترنماز جمعه این شهرستان اعلام نمایند.

خضیراوی درادامه با تبریک میلاد امام جواد (ع) و سال جدید گفت: میلاد امام جواد (ع) را داریم که امام جواد (ع) دو لقب در میان ائمه است که یکی محمد التقی است و دیگری جواد را که هم مشهور است به تقوا و هم مشهور است به سخاوتمندی . امام جمعه کارون در ادامه با بیان حدیثی از امام جواد (ع) (عْلَمْ أَنَّکَ لَنْ تَخْلُوَ مِنْ عَیْنِ اللَّهِ فَانْظُرْ کَیْفَ تَکُونُ)به فضایل و شخصیت امام جواد (ع)پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری به عنوان حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در هر سال نیاز اصلی کشور را مورد توجه قرار داده‌اند و با دوراندیشی نیازهای اصلی کشور را محور شعار خود قرار داده ، این شعار نیز همانند سال‌های گذشته، ترسیم کننده نقشه راه برای مسئولان و مردم خواهد بود.

ایشان ادامه داد : نامگذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی یکی از سحنان مهم رهبری بود،یک جمع بندی کامل است ،خوب است که انسان این سخنان را چندین بار مطالعه کند ،یک مجموعه کاملی از معارف انقلاب ماست ،امسال هم مانند سال قبل مسئله اقتصادی و حل معیشت مردم را هدف قرار دادند و سال را بنام سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند.
خطیب جمعه کارون گفت: رهبر معظم انقلاب وقتی که امسال را به نام حمایت از کالای ایرانی معرفی کردند ،چگونگی حمایت از آن و الزامات آن را هم تبیین کردند و فرمودند که 1 برنامه ریزی برای افزایش تولید،2 ارتقای کیفیت کالا ،3 انطباق با نیازهای روز و سلایق مردم ،4 ارزان تمام شدن و رقابت پذیری کردن کالا های ایرانی با اجناس خارجی،اینها از الزامات این شعار است.اینها از الزامات این کار است ،این الزامات باید در کنار شعار سال باشد تا نتیجه ،نتیجه قابل قبولی باشد .
خطیب جمعه کارون ، باز هم هدف رهبر معظم انقلاب از این شعار در سال جدید نیز ایجاد اشتغال است ،ایجاد تولید است ،تحرک اقتصادی است ، هم ملت و هم دولت و مسئولین را مورد خطاب قرار دادند،لذا برای آن همت کرد ،
خضیراوی به ادامه فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت : عناوین مهمی را رهبر معظم انقلاب فرمودند که یکی از آنها میدان دادن به جوانان است و روی آن تاکید داشتند .
ایشان دادمه داد: به جوانان باید میدان داد چراکه اگر به جوانان میدان داد خود خلاق می شوند ،داری انگیزه میشود ،وارد میدان میشود ،مشکل را حل می کند ، طی این چهل سال انقلاب اسلامی ما به جوانان میدان داده شد جوان ها توانستند مشکل را حل کنند لذا باید به جوان میدان بدهیم و یک مقدار از این بدبینی ها را کنار زد

در حال تکمیل..

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب