مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب علی از زبان علی

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون، در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، امروز به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت مولود کعبه مولی الموحدین امیرالمومنین علی علیه السلام ،کتاب « علی از زبان علی» نوشته آقای محمد محمدیان از انتشارات معارف، را معرفی می کنیم

بسم الله الرحمن الرحیم
شخصیت حضرت علی علیه السلام از همه جهت استثنایی و بی نظیر است و یکی از ویژگی های منحصربه فرد آن حضرت این است که تمام ابعاد زندگی شان را از اول تا آخر ،خود بیان کرده اند، و همین روایت کامل از زندگی ایشان که هم زمان با ظهور اسلام و دوشادوش پیامبر عظیم الشأن آن بوده و حضور امام در متن تمامی وقایع حساس آن دوران ، سبب شده تا منبعی جامع و دقیق از تاریخ صدر اسلام در اختیار ما قرار بگیرد. کتاب « علی از زبان علی» حکایتی بسیار جذاب از حوادث و رخدادهای زندگی پربرکت مولای متقیان امام علی علیه السلام از زبان خودشان است حجت الاسلام آقای محمد محمدیان در این کتاب با سبکی جدید و چینشی هنرمندانه از نقل های معتبر تاریخی روایتی داستانی و جذاب از زندگی و زمانه امیرالمؤمنین علیه السلام را ارائه کرده است؛ از دوران کودکی و تربیت آن حضرت در دامان رسول خدا صلی ا.. .علیه وآله ،تا پیش قدم شدن در ایمان به آخرین پیامبر الهی و همراهی با ایشان در حوادث پُرماجرای دوران بعثت، از جهاد در رکاب پیامبر اکرم صلی ا.. .علیه وآله در جنگ های متعدد صدر اسلام تا سال های پُر رنجِ زندگیِ امام پس از رحلت پیامبراکرم(ص)، و در نهایت دوران پُر فراز و نشیب حکومت علوی، تا شهادت ملکوتی آن حضرت در محراب عبادت ؛ همه و همه از زبان خود ایشان است و راوی دیگری وجود ندارد .
در کتاب « علی از زبان علی»نقاط مبهم و تاریک زیادی از تاریخ برای ما روشن می شود و با جریانات مختلفی آشنا می شویم که در تاریخ اسلام مؤثر بودند، مانند دنیاطلبانی که در ابتدا انقلابی بودند ولی از انقلاب فاصله گرفتند، و یا انقلابیونی که دنیاطلب نبودند اما در تحلیل اشتباه کردند، و بسیاری از جریانات دیگر که پس از گذشت قرن ها امروز در انقلاب اسلامی نیز امتداد پیدا کرده اند و شناخت آن ها به ما کمک می کند تا در پیچهای مهم تاریخی بهتر عمل کنیم .
آقای محمدیان در تدوین کتاب« علی از زبان علی»از منابعِ معتبر اهل سنت و شیعه بهره برده است، اما سعی کرده تا متنی روان و خواندنی به دور از سبک معمول کتاب های تاریخی ارائه نماید. مطمئناً حرارت کلام پرنفوذ و اعجازگونه امیرمؤمنان(ع) در کتاب« علی از زبان علی» مخاطبان خصوصاً جوانان را درگیر جاذبه علوی می کند. شما هم اگر می خواهید آنچه را که تاکنون درباره ایشان شنیده اید، حالا با چشم خود ببینید، فرصت مطالعه این کتاب را از دست ندهید:
کتاب « علی از زبان علی» نوشته آقای محمد محمدیان از انتشارات معارف

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب