مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب خاطرات سفیر

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون، در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، امروز یک کتاب خوب ، « خاطرات سفیر» نوشته خانم نیلوفر شادمهری از انتشارات سوره مهر، را معرفی می کنیم.

“پایم که رسید به فرانسه، با اولین رفتارها و سؤال هایی که درباره حجابم می شد و به خصوص درباره وضعیت و شرایط ایران، متوجه شدم آنجا کسی من را نمی بیند. آن که آن ها می دیدند و با او سر صحبت را باز می کردند یک مسلمان ایرانی بود؛ نه نیلوفر شادمهر. آن ها چیز زیادی از ایران نمی دانستند… و من شدم «ایران »! من باید پاسخگوی همه نقاط قوت و ضعف ایران می بودم. انگار من مسئول همه شرایط و وقایع بودم… من سفیر ایران شدم و حافظ منافع کشورم و مردمش …”
این سرآغاز خاطرات یک دانشجوی مسلمان ایرانی است که آرزوی ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های مهم فرانسه راهی این کشور می شود، اما در سفرش ،با چالش های مختلف و آدم های متفاوتی روبرو می شود که او را تبدیل می کند به سفیری برای دفاع از حقیقت در قلب دنیای غرب . خانم نیلوفر شادمهری ،دختری جوان و کمی متفاوت از هم سن و سال ها و همکلاسی هایش است که در کتاب « خاطرات سفیر» شما را به خوابگاه دانشجویی در پاریس می برد و شما را با رویدادها، تجربه ها و خاطراتش شریک می کند، از قبول شدنش در بهترین دانشگاه فرانسه و عدم پذیرش او تنها به دلیل حجاب و دست ندادنش با اساتید مرد آنجا،تا برگزاری دعای عهد در اتاق خوابگاه و مناظره های هیجان انگیز با سرشناس ترین استادان آن دیار بر سر وطن و اعتقاداتش،آن هم به دور از افراطو تفریط های معمول این گونه نوشته ها. کتاب « خاطرات سفیر» در واقع، حاصل یاداشت های کوتاه و شیرین ،و تجربیات متفاوت و جذاب دوران دانشجویی خانم دکتر شادمهری درباره تصویر ذهنی نادرست مردم فرانسه یا به تعبیر دیگر ،اروپایی ها، از اسلام و ایران و صدها پرسش و باور در این زمینه است که در وبلاگی به نام « سفیر» منتشر می کرده و با واکنش های مثبت و منفی زیادی از کاربران مواجه می شده؛ و حال هم که در قالب کتاب « خاطرات سفیر» چاپ شده با استقبال بالای مخاطبان ،به ویژه دختران جوان روبرو شده است ، به گونه ای که در طی سه ماه از تاریخ انتشار آن ،به چاپ دهم رسید. بیان منطقی و در عین حال صمیمی ،توصیفات و فضا سازی مناسب، پرهیز از شعاری شدن مسائل،با چاشنی طنزی که دارد، مخاطب جوان خود را به خوبی همراه کرده ،و بسیاری از گروه های ذهنی او را باز می کند.
رهبر معظم انقلاب چندی پیش در جریان یکی از دیدارهایشان گفتند: “کتاب خاطرات سفیر را توصیه کنید که خانم هایتان بخوانند.” لذا امروز ما هم به شما پیشنهاد می کنیم تا این کتاب را بخوانید و آن را به دیگران خصوصاً نسل جوان توصیه کنید:

معرفی کتاب خاطرات سفیر
کتاب « خاطرات سفیر» نوشته خانم نیلوفر شادمهری از انتشارات سوره مهر

Updated: فروردین 17, 1397 — 10:07 ب.ظ
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب