مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

شهیده «بنت‌الهدی صدر» یک معلم به تمام معنا است

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه شهرستان کارون، مراسم بزرگداشت شهیده بنت الهدی صدر امروز ۱۹ فروردین همزمان با سالروز شهادتش در دبیرستان بنت الهدی صدر شهرستان کارون با حضور حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی  امام جمعه شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام  والمسلمین خضیراوی امام جمعه کارون در این مراسم ضمن تقدیر از برگزاری این مراسم گفت: وقتی امام خمینی(ره) نظریه ولایت فقیه را داد، تنها شخصیتی که به دفاع از این نظریه طلاب را به خیابان آورد، شهید محمدباقر صدر بود. نزدیک‌ترین شخص به لحاظ فکری در بحث حکومتی به امام راحل شهید محمدباقر صدر بود.

وی اظهار کرد: او اولین شخصیت علمی اسلامی است که در رابطه با بانک اسلامی کتاب نوشت و کتاب او، اولین کتاب در دنیای اسلام در زمینه بانکداری اسلامی بود. او از علمایی بود که اندیشه غرب را به چالش کشاند. شهید صدر اولین کسی بود که بلافاصله اندیشه ولایت فقیه را حمایت کرد و کسی که توانست این اندیشه را در بین زنان تعریف کند و توسعه بدهد، شهید بنت‌الهدی بود.

خضیراوی ادامه داد: شهید بنت‌الهدی تنها به خاطر برادرش شهید محمدباقر صدر دستگیر و شهید نشد، او شخصیت اندیشمندی بود، وقتی شهید محمدباقر صدر را دستگیر کردند، بنت الهدی صدر همه را بسیج کرد و مرد و زن را به دفاع از این اندیشه علیه حزب بعث برانگیخت و او را شهید کردند. محل قبر او نامعلوم است و یک قبر خالی کنار مزار برادرش برای او قرار داده‌اند.

امام جمعه کارون خطاب به دانش آموزان گفت: کتاب‌های بنت‌الهدی صدر را بخوانید. نوشته‌های او به صورت داستانی است؛ اما داستان واقعی و بر مبنای اندیشه و فکر. از جمله کتاب «الفضیله تنتصر» (فضیلت پیروز) که داستانی با موضوع انتخاب همسر و نامه‌نگاری بین دو جوان درباره اندیشه‌های دینی است. بنت‌الهدی صدر چنین اندیشمند قوی است که اندیشه‌های اسلامی را در قالب داستان و هنر پیاده کرد.

وی با تأکید بر اینکه ما باید بیش از اینها با شهید بنت‌الهدی آشنا شویم؛ افزود: به خصوص در میان زنان ما باید این شناخت به وجود بیاید. او از نظر اخلاقی و ایمانی یک معلم به تمام معنا است؛ او شخصیتی مبارز، اندیشمند، مؤلف، مربی و انقلابی بود. کسی که زندگینامه او را بخواند تعجب می‌کند که در آن زمان چنین شخصیتی به چنین مرتبه‌ای از علم و ایمان رسیده است. حقیقتاً او را زینب(س) زمان خودمان می‌دانم که توانست وقتی عده‌ای از علما را به شهادت برسانند و بعد شهید محمدباقر صدر را احضار کردند، یک جریان بزرگی را علیه حزب بعث ایجاد کند، به طوری که حزب بعث از بنت‌الهدی احساس خطر کرد و او را به بدترین وضع به شهادت رساندند.

خضیراوی از برگزارکنندگان این مراسم تقدیر کرد و گفت: لازم است بانوان ما روی فکر و اندیشه انقلابی و ایمان شهید بنت‌الهدی کار کنند و مجالس بزرگ‌تری برای او برگزار کنیم تا با این شخصیت‌ها آشنا شویم. اگر دستمان برسد، کتاب‌هایی که وی تألیف کرده است بخوانیم. لازم است از زندگی چنین شخصیت‌هایی الهام بگیریم و بدانیم چه چیزی باعث موفقیت بزرگ آنها شده است و ما همان را ادامه دهیم.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب