مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب محمد(ص) پیامبری برای همیشه

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون، در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، امروز یک کتاب خوب ، « محمد (ص) پیامبری برای همیشه» نوشته حسن رحیم پور ازغدی و دفتر نشر فرهنگ اسلامی، را معرفی می کنیم.

“آقا دیگر خسته شدیم. دوره ی حکومت دینی تمام شده است، عصر ایدئولوژی گذشته است، انقلاب به پایان رسیده است و شعارهای دینی جاذبه اش را از دست داده است، ارزش ها فرسوده شده اند. جامعه خسته شده است، مردم دیگر خواهان دین نیستند. مردم اگر حکومت دینی را نخواهند، چه کسی را باید ببینند؟”
این جملات و امثال آن، حرف هایی است که سال هاست عده ای با عنوان روشنفکری و در فضای بسیار سنگین تبلیغاتیِ داخل و خارج، سعی می کنند آن را به مردم و جوانانمان نسبت دهند، اما از جواب دادن به این سؤال مهم طفره می روند که واقعاً: چه باید کرد؟ در اقتصاد چه باید کرد؟ در سیاست داخلی و خارجی چه باید کرد؟ در قضاوت چه باید کرد؟ در حوزه فرهنگ چه باید کرد؟ این ها همه سؤالاتی است که می توانید پاسخ آن را در کتاب « محمد (ص) پیامبری برای همیشه» پیدا کنید. آقای حسن رحیم پور ازغدی، پاسخ این پرسش ها را بسیار استادانه از لابه لای سیره پیامبر اکرم (ص) استخراج کرده و در چهار سخنرانی بسیار تأثیرگذار بیان کرده است. کتاب کم حجم و خواندنی « محمد (ص) پیامبری برای همیشه» حاصل این سخنرانی هاست. برای آشنا شدن با این کتاب بهتر است چند خط از آن را با هم بخوانیم:
” پیامبر اکرم صلی ا.. .علیه وآله به طبقات محروم و زحمتکش احترام می گذاشت، در برابر مفت خورها و انگل ها موضع می گرفت ایشان به ما آموخت که مسئولان حکومت اسلامی، دولتی ها، مجلسی ها، دستگاه قضایی در برابر مردم، متواضع و مؤدب پیامبر صلی ا.. .علیه وآله فرمود: بخورید! امّا تنها تنها نخورید و (برسرسفره) متفرّق نشوید. این ، منطق اسلام است و پاسخ چه باید کرد؟ اینهاست… اینها چیزهایی است که باید اصلاح بشود. کسانی که می خواهند دین را اصلاح بکنند، باید خودشان را اصلاح بکنند. کتاب و سنّت، احتیاجی به اصلاح ندارد؛ بلکه احتیاج به فهم و عمل دارد.”
کتاب همچنین به برخی شبهات که با ژست علمی و با هدف تضعیف و تحریف اعتقاد به نبوت و خاتمیت شایع شده را با بیانی روان و همه فهم، به خوبی پاسخ داده است. برای شناخت بهترِ سبک زندگی اجتماعی و سیاسی اسوه حسنه نبوی، این کتاب خواندنی است و مردم می توانند اصول والای حکومت اسلامی را از مسئولان مطالبه کنند:

کتاب « محمد (ص) پیامبری برای همیشه» نوشته حسن رحیم پور ازغدی و دفتر نشر فرهنگ اسلامی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب