مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

شرکت امام جمعه کارون در دومین روز همایش تکریم مقام علمی شهید ثالث

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون ،صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در  دومین روز همایش بین المللی علامه قاضی سیدنورالله شوشتری در شهرستان شوشتر برگزار شد شرکت کردند.

در این همایش گزارشی از اقدامات و فرآیند برگزاری همایش، جایگاه علمی علامه شهید قاضی شوشتری، نقش قاضی نورالله شوشتری در مبارزه با استکبار و حضور در عرصه های اجتماعی، مبانی کلامی قاضی نورالله شوشتری و خدمات خاندان مرعشی در توسعه و گسترش تشیع بیان خواهد شد.

براساس این گزارش آیات مقتدایی، حسینی بوشهری، موسوی جزایری و حجج الاسلام و المسلمین متقی و سلیمانی به سخنرانی خواهند پرداخت.

آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان، امروز در دومین روز از همایش بزرگداشت علامه قاضی نورالله شوشتری، با بیان اینکه استان‌های تهران، قم، اصفهان، مازندران خواستار برگزاری این همایش بودند، اظهارداشت: بحمدلله با توجه به پیشینه فرهنگی استان خوزستان، این فرصت نصیب خوزستان و مردم شوشتر که نخستین همایش گرامیداشت شهید ثالث را کلان‌شهر اهواز و شهرستان شوشتر برگزار کنیم.

امام جمعه اهواز، با بیان اینکه شهرستان آمل زادگاه اجداد قاضی نورالله شوشتری است، گفت: میر نجم الدین جد بزرگ قاضی نورالله شوشتری از آمل به شوشتر مهاجرت کرد و افرادی که شیعه نبودند را به تشیع گرایش دادند، اما این سخن به معنای آن نیست که در خوزستان تشیع وجود نداشته است.

آیت الله موسوی جزایری، با اشاره به اینکه تشیع در خوزستان سابقه‌ای دیرینه دارد، تصریح کرد: حضور سادات مرعشی در شوشتر و دعوت مردم به تشیع خود باطل کننده سخن مدعیانی است که معتقدند تشیع با صفویان در ایران تأسیس شد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، بیان داشت: همایش تجلیل از مقام علمی قاضی نورالله شوشتری در استان‌های مذکور و عتبات عالیات برگزار می‌شود ضمن اینکه بزرگ‌ترین همایش سال آینده در قم برگزار خواهد شد.

آیت الله موسوی جزایری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان ضرورت ترجمه و ترویج کتاب‌های قاضی نورالله شوشتری گفت: شیعیان هندوستان در اقلیت هستند و چشم انتظار از خوزستان را دارند که در این باره باید کمک‌هایی صورت گیرد و از خیران دعوت شود.

وی در پایان گفت: مرقد قاضی نورالله شوشتری تجدید بنا شده است با این حال تأسیس حوزه علمیه و دانشگاه شیعی در برنامه‌های ما قرار دارد که إن‌شاءالله طی برنامه‌ریزی‌هایی، زمینه‌های راه‌اندازی آنان را انجام خواهیم داد.

Updated: اردیبهشت 10, 1397 — 10:10 ق.ظ
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب