مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب سقای آب و ادب

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) امروز یک کتاب خوب ،« سقای آب و ادب» نوشته سید مهدی شجاعی،از انتشارات کتاب نیستان.، را معرفی می کنیم.

« ما که فرشتگان هفت آسمانیم باید به واقعیتی سِتُرگ و مُحَیِّرالعقول و غیرمنتظره اعتراف کنیم و آن اینکه تا قبل از لحظات پایانی واقعه عاشورا بر این باور یا گمان بودیم که در باب حضرت ابوفاضل، به معرفتی تمام و کمال رسیده ایم و جایگاه و منزلتش را در فضای عالم امکان دریافته ایم… اما… در واپسین لحظات حیات عباس… با صحنه ای تکان دهنده و اعجاب برانگیز مواجه شدیم. صحنه ای که همچون زلزله ای سهمگین، تمام باورهای پیشین را در نهاد ما فرو ریخت و حیرتی عظیم و بیسابقه را در وجودمان برانگیخت …. »
این بخشی از بُهت و حیرت ساکنان آسمان از واقعه ای بزرگ در تاریخ عرش و فرش است که قواعد عالم را به هم زد و بازتاب خبر آن، منشأ هزاران زلزله در ارکان آسمان و زمین گردید؛ و گوشهای از آن، داستان« سقای آب و ادب» شد.
سید مهدی شجاعی، نویسنده با ذوق و نام آشنای کشورمان، این بار با سبکی جدید، در کتاب« سقای آب و ادب» دستان شما را در دستان اهالی آسمان میگذارد و در سفری فراتر از بیان، به سال 91 هجری قمری میبرد، و روایتی متفاوت و جذاب از زوایای مختلف زندگی سردار بزرگ کربلا، حضرت عباس بن علی)ع( را به تصویر میکشد. شجاعی در این کتاب، با قلم توانمند خود، زندگی یار با وفای سیدالشهدا(ع) را طوری روایت می کند که مخاطب علیرغم شناخت قبلی اش از آن حضرت، احساس می کند اولین بار است که با این شخصیت بزرگ تاریخی مواجه می شود؛ روایتی ناب از قبل از آفرینش آدم که خداوند حضرت حسین(ع) را خون خود قرار داد تا کشتی نجات بشریت باشد و حضرت عباس (ع) را دستگیر درماندگان تا دست هایشان را بگیرد و در کشتی نجات حسینی بنشاند، تا لحظه پرشور تولد او در خانه امامت،و دلاوری های نوجوانی و جوانی اش در رکاب بزرگان عالَم، و از ماجرای مواجهه لشکریان عشق و عقل در شریعه فرات،تا مکالمه زیبای خدا و عزیزش حسین)ع( از زبان فرشتگان، همه و همه، تابلویی زیبا و شگفت آور از صحنه کربلا و شخصیت بی نظیر« سقای آب و ادب» را به نمایش گذاشته است.
ظرافتهای ادبی فوق العاده و هنرمندانه، همراه با ناگفته های معتبر تاریخی، طوری مخاطب کتاب بویژه نسل جوان را میخکوب می کند که بدون هرگونه درگیری مستقیم با متن خشک تاریخ، جان تشنه اش را از حقایقی حیرتآور سیراب می کند، و ناگزیر تا پایان داستان ،« سقای آب و ادب» بی وقفه همراه می شود. این کتاب، کتابی ویژه است برای هر گونه مخاطب بااطلاع و کم اطلاع از تاریخ که باید آن را بارها خواند و لذت آن را بارها تجربه کرد:
کتاب خوب ،« سقای آب و ادب» نوشته سید مهدی شجاعی، از انتشارات کتاب نیستان.

Updated: اردیبهشت 7, 1397 — 1:06 ب.ظ
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب