مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب مفرد مذکر غائب

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون، در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، به مناسبت ایام فرخندۀ نیمۀ شعبان و ولادت امام زمان (عج) امروز یک کتاب خوب ،« مفرد مذکر غائب» نوشته علی مؤذنی، ازانتشارات کتاب جمکران ،را معرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
” عیسای پاک به استقبال ایشان شتافت. یکدیگر را در آغوش کشیدند. رسولالله گفت : سلام بر تو ای روح الله، بنده گرامی خداوند عظیم! و عیسی پاسخ داد: سلام من بر شما ای رسول الله که افتخار رسالت من، جز بشارت رسالت شما نبود. رسول الله گفت: آمده ام تا از وصی تو، شمعون، نواده او، ملیکا را برای نواده خود، حسن بن علی خواستگاری کنم. عیسی دست بر شانه شمعون گذاشت و گفت: ای وصی من! عزت و شرف به تو و خاندانت روی کرده، چه میگویی؟
شمعون گفت: منّت دارم. و دست مرا گرفت و به نزد رسول الله برد. رسول الله دعا کرد… آن گاه حسن بن على برابر من ایستاد و شروع به سخن کرد، اما همچنان به زبان عربی، بی آنکه معنای سخنانش را دریابم، و این در حالی است که من سخنان رسول الله را کاملا درمی یافتم . ”
این بخشی از صحنه نهم نمایشنامه « مفرد مذکر غائب» است که انتشارات مسجد مقدس جمکران آن را منتشر کرده و به دلیل استقبال مخاطبان، تاکنون به چاپ پنجم رسیده است. آقای علی موذنی در این کتاب، با 19 شخصیت مختلف و 54 صحنه جذاب، داستانِ شیرین ازدواج حضرت نرجس (س) با امام حسن عسکری(ع) را بسیار زیبا و متفاوت از آنچه تاکنون شنیده اید به تصویر کشیده است. روایت وصال مفرد مؤنث حاضرِ پاک با مفرد مذکر غائب مقدس، داستا نِ عشقی آسمانی است که شهره آفاق شد و حاصل آن، تولد مولودی بسیار بزرگ و مبارک شد که امروز جهان در انتظار اوست.
پیشنهاد میکنیم در ایام فرخندۀ نیمۀ شعبان، با مطالعه این کتاب خوب و خواندنی، فضای دلمان را از عشق و محبت خانواده گرامی امام زمان مان، آکنده تر کنیم
« مفرد مذکر غائب» نوشته آقای علی مؤذنی از انتشارات کتاب جمکران .

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب