مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب شوق استاد

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه کارون ،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، به مناسبت شهادت آیت ا… مرتضی مطهری ،امروز یک کتاب خوب « شوق استاد»نوشته آقای دکتر یعقوب توکلی از دفتر نشر معارف، را معرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
« اگرچه سالهاست که در جلالتِ این مرد، مکرّر در مکرّر حرف زده ایم و حرف شنیده ایم، اما این، یک کتابِ ناتمام است. فضیلت مردی مثل شهید مطه رّی، واقعاً در طول سالها هم قابل بیان کردن به شکلی که حقّش ادا شود، نیست. لذا، باز هم ملت ما باید از مطهّری عزیز این شهید بزرگوار بشنود. مسأله یک یاد خشک و خالی نیست که کسی زحمتی می کشد و شهید می شود و ما لازم است که از او یاد کنیم و شکرانه زحمات او را بداریم؛ بلکه مسأله، مسأله یک جریان فکری در جامعه ماست که هرچه می گذرد، برجستگی بیشتری پیدا میکند… مرحوم شهید مطهری در میدان مبارزه با افکار التقاطی فعال بود؛ حقیقتاً هم پهلوانِ این میدان بود؛ اما شهید مطهری چرا موفق شد؟ چرا این اثر عمیق و گسترده را از جهت ایجابی و سلبی در جامعه فکری ما گذاشت؟ »
این بخشی از کلام مقام معظم رهبری درباره استاد شهید آیت ا… مرتضی مطهری است که ضرورت آشنا شدن ما را با این شخصیت برجسته و ممتاز انقلاب اسلامی، بیش از پیش گوشزد می کنند و سوالی مهم را برای نسل امروز خصوصاً جوانانی که به دنبال ترسیم آینده ای روشن و افقی بلند برای زندگی خود و جامعه ایرانی هستند، مطرح می کنند
کتاب« شوق استاد » با همین هدف تدوین شده و ما را با راز موفقیت این مرد بزرگ تاریخ ایران آشنا می کند.
« شوق استاد » کتابی مختصر و مفید از آقای دکتر یعقوب توکلی است که شما را لحظاتی کوتاه اما به یادماندنی در متن زندگی شهید مطهری مهمان می کند و نکاتی جالب و خواندنی از سبک زندگی فردی و اجتماعی آن استاد عزیز را برای شما بازگو می کند؛ از نوجوانی و شور عجیب تحصیل، و نصیحتی برای معاش بهتر که گوش نکرد، تا فراز و نشیبهای زندگی پررنج طلبگی که او را مجبور به انتخابهایی سخت و دشوار کرد و عاقبت، یافتن گمشده همیشگی اش، و از ماجرای جالب ازدواج و خاطرات شیرین خانوادگی، تا ورود به صحنه جهادِ نفس گیر و سرانجام روایت شعف و غم استاد پیرش.
موقع مطالعه کتاب « شوق استاد » چنان به شوق می آیید و غرق در مطالب جذاب آن می شوید که متوجه گذشت زمان نمی شوید و تا به خودتان می آیید می بینید کتاب به پایان رسیده و شما کوله باری از تجربه یک شخصیت بزرگ تاریخی را به راحتی در اختیار دارید و نامبرده رنج، گنج در دستانتان گرفته اید. پیشنهاد می کنیم از این گنج میسّر به راحتی نگذرید:
کتاب« شوق استاد » نوشته آقای دکتر یعقوب توکلی از دفتر نشر معارف،

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب