مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب من و خدا

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، به مناسبت ماه مبارک رمضان یک کتاب خوب ،« من و خدا» نوشته محمد داستانپور، ازانتشارات حدیث راه عشق،را معرفی می کنیم.

معرفی کتاب من و خدا

بسم الله الرحمن الرحیم
خیلی از ما، برای هر کاری وقت و حال و حوصله داریم إلّا عبادت؛ و تا نوبتِ خواندن چند رکعت نماز میرسد با کِسالت و بی حصولگی رو به قبله می ایستیم و برای رفع تکلیف، در کوتاه ترین و تندترین حالت ممکن، کار را تمام می کنیم. بعد هم که نگاه می کنیم می بینیم این کسالت فقط محدود به عبادتهایمان نیست و گرد و غبار آن، همه جای زندگی مان نشسته است. همانطور که امام باقر(ع)فرمودند: هرکس در امور زندگی اش کِسِل باشد، در امور اخروی، بیحال تر و کسل تر است. پس چه کنیم تا از این بی حالی خلاص شویم و زندگی و بندگی مان سرزنده و شاداب باشد؟ جواب این سوال را در کتاب « من و خدا» می توانید پیدا کنید . حجت الاسلام محمد داستانپور، در این کتاب کوچک و پرمحتوا، عوامل کسالت آور، و راههای نشاط آفرین در عبادت را از میان آیات و احادیث و حکایتهای شنیدنیِ بزرگان، بیرون کشیده و با همان زبان دلنشینی که از او در رسانه ملی سراغ دارید، و تمثیلات شیرین و راهکارهای خوب و کاربردی، برای شما بیان کرده و گام به گام از محبت و دلدادگی در وادی خدایی شدن، تا مدیریت قلب و روح و روان، و از فلسفه وضو و نماز و آثار تربیتی آنها تا راه و رسم بانشاط و باحال نماز خواندن، مسیری را برایتان باز کرده، که با هر صفحه ای که در کتاب پیش میروید احساس می کنید بیشتر از گذشته، از بندگی و زندگی تان لذت خواهید برد. مثلاً در بخشی از کتاب « من و خدا» می خوانیم:
“اغلب توقع داریم که در نماز خیلی بانشاط باشیم در حالی که هیچ شناختی نسبت به مخاطب در آن نداریم. تصور کنید با فرد بسیار مهمی قرار ملاقات دارید؛ در این دیدار کسالت اصلاً معنی ندارد؛ با ذوق و شوق زیادی به دیدار او میروید؛ چون نسبت به او شناخت دارید. اما خداوکیلی چقدر نسبت به مخاطب مان شناخت داریم؟ متاسفانه ارتباط با او برای ما مبهم است. نه خدا را می شناسیم و نه ارزش و ثمره رابطۀ عاشقانه را. خدا می گوید بیایید با من صحبت کنید، ولی ما حوصله نداریم؛ خدا می گوید من با شما حرف دارم، ولی ما حوصله نداریم؛ اولین دلیل کسالت در نماز این است که نمیدانیم طرف حسابمان کیست.”

پیشنهاد می کنیم در فرصت طلایی ماه مبارک رمضان، باطری روحتان را شارژ کنید و با خواندن این کتاب رابطه تان را با پروردگار متعال بهتر از گذشته تنظیم کنید:

کتاب « من و خدا» نوشته آقای محمد داستانپور، از انتشارات حدیث راه عشق.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب