مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب مأموریت در خرمشهر

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر یک کتاب خوب « مأموریت در خرمشهر» نوشته صبار فلاح اللامی ، ترجمه مهرداد آزاد، ازانتشارات سوره مهر ،را معرفی می کنیم.

معرفی کتاب مأموریت در خرمشهر

بسم الله الرحمن الرحیم
«بسیاری از رفتارها و کردارهای من در صحنه های مختلف جنگ، نه بر اساس ضابطه و قانون، بلکه به طور دلخواه و برخواسته از هواهای نفسانی و شیطانی ام بود که از جمله آنها می توان به اعدام تعدادی از اسرای ایرانی و تیرباران گروهی از غیرنظامیان در آغاز تجاوزمان به ایران اشاره کرد که به دستور مستقیم من انجام می شد.
سراسر این جنگ، تجربه، درس و عبرت است و تجربیات و ارزش های به دست آمده در آن، کاربرد خوبی به عنوان موضوعاتی جدید در علوم نظامی خواهند داشت»
متنی که خوانده شد برشی کوتاه از خاطرات سرهنگ عراقی به نام صبار فلاح اللامی است که در کتاب « مأموریت در خرمشهر» به تصویر کشیده می شود.
بسیاری از افراد رژیم بعث عراق خاطراتشان را با ترس و دلهره نوشته اند؛ ترسی که بر کتاب هم سایه می اندازد و خواننده را در فضایی پر از رعب و وحشت پیش می برد. سرهنگ صبار فلاح اللامی متولد سال 1۱14 در منطقه اعظمیه بغداد- هم یکی از افرادی است که خاطراتش را نوشته و در آن به توصیف دقیق همه آنچه که در جنگ روی داده، می پردازد.
وی در خاطرات خود به افشای جنایات و اسرار ارتش بعث عراق در خرمشهر پرداخته است. نویسنده در این کتاب، آمادگی ارتش عراق قبل از جنگ، نحوه اشغال خرمشهر، تجاوزها و غارت های وحشیانه بعثی ها را در این مناطق تشریح کرده است.
تأسف در سراسر کتاب موج می زند و نویسنده نمی تواند آن را از مخاطبش پنهان کند؛ تأسف از آنچه او و رژیم صدام حسین درحق مردم ایران انجام داده اند.
آزادسازی خرمشهر یکی از مهم ترین اهداف عملیات « إلی بیت المقدس» در دروه جنگ ایران و عراق بود که پس از 578 روز اشغال در روز سوم خرداد سال 1361 انجام شد این پیروزی از لحاظ نظامی،نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته شده و از این روز به عنوان نمادی از پیروزی ،مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد می شود.
خرمشهر،سرزمین محمد جهان آرا است و جهان آرا سردار فاتح کربلای ایران ،بر ما واجب است دلاوری ها و رشادت های این مردان انقلابی را بارها و بارها از جنبه های گوناگون مرور کنیم و این بار شما را دعوت می کنیم که آزادسازی خرمشهر را به روایت خود افسران عراقی بخوانید،در کتابی ارزشمند به نام « مأموریت در خرمشهر» وبا ترجمه مهرداد آزادکه توسط انتشارات سوره مهر روانه بازار شده است.

کتاب « مأموریت در خرمشهر» نوشته صبار فلاح اللامی، ترجمه مهرداد آزاد، ازانتشارات سوره مهر

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب