مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب نونی صفر

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون، در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، کتاب« نونی صفر» به قلم سید حسن شکری است که انتشارات سوره مهر آن را چاپ کرده است و ما مطالعه آن را به مناسبت سالروز عملیات کربلای یک و آزاد سازی مهران خدمت شما معرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
« شهید محمد شوکری که نوشته های لحظه به لحظه اش از چند عملیات، در شمار نورانی ترین یادگارهای دفاع مقدس است، گویا برادر مؤلف این کتاب است و از او در کتاب خط فکه چند جا نام برده است. اکنون این برادر رزمنده و زنده در خلال آنکه کتابش به آنها تقدیم شده، نام برادر شهیدش را نگنجانیده است، زهی کرامت و بزرگواری، برادر دیگری هم از او قبلاً بر مسند شهادت تکیه کرده بوده است : ششهید سید علی شکری.
اللهم احشرنا مع هؤلاء فی الدنیا والآخرة
این نیز از جمله ی سندهای دقیق دوران دفاع مقدس است که باید از نویسنده آن بسیار متشکر بود. صفا و معنویت در این کتاب موج می زند»
متنی که قرائت شد تقریظ ارزشمند رهبر معظم انقلاب برای نونی صفر به قلم سید حسن شکری است که انتشارات سوره مهر آن را چاپ کرده است و ما مطالعه آن را به مناسبت سالروز عملیات کربلای یک و آزاد سازی مهران خدمت شما معرفی می کنیم.
کتاب« نونی صفر» شروع غافلگیر کننده و شاعرانه ای دارد اما این شروع نرم و آهنگین ،ناگهان مخاطب را با خود می برد به عملیات والفجر (فاو) و طوفان گلوله و آتش ،سید حسن شکری در فصل نخستین کتابش از سه راهی نمک می گوید که از مناطق عملیات والفجر8 بوده است .او در این فصل،نبرد ایمان و اضطراب و به نمایش می گذارد و اینکه چکونه ایمان و اراده بر هر ترسی غلبه می کند” مانند صحنه ای که در برابر تانک های عراقی هیچ تانکی از ایران در کار نبوده و آنها مجبور بوده اند فقط با آرپی جی به جنگ تانک های مجهز آنها بروند.اگر چه صحنه هول انگیز به شهادت غریبانه یکی از زرمندگان ختم می شود اما بلندای اراده رزمندگان ایران را نشان می دهد .شکری سپس در دومین فصل از کتاب ،مخاطب را با جغرافیای خونین«سنگ شکن»آشنا می سازد که منطقه عملیاتی کربلای یک در مهران بوده است . او این فصل را با خبر ناگوار تصرف مهران توسط نیروهای عراقی آغاز می کند و بعد می رسد به صحنه های نفسگیر و پر التهاب مانند گذاشتن از میدان مین که چندین شهید را به معراج می فرستند.« نونی صفر» هم عنوانی است که به دلیل مواضع هلالی شکل برای همیشه به منطقه عملیاتی کربلای 5 ضمیمه شده است و فصل سوم کتاب شکری را شکل می دهد.
خاطره پیروزی های باشکوه و افتخار آفرین رزمندگان اسلام همچون آزاد سازی مهران از چنگال اشغالگران بعثی در دهم تیر ماه 1365 طی عملیات کربلای یک ،هرگز از ذهن ملت ما و از صفحات درخشان تاریخ پاک نخواهد شد.

عنوان کتابی که معرفی کردیم « نونی صفر» است که نویسنده و ناشر آن به ترتیب سیدحسن شکری و سوره مهر نام دارد.

معرفی کتاب نونی صفر

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب