مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب مردم گله مندند

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی،یک کتاب خوب « مردم گله مندند» نوشته حسین ایزدی،ازانتشارات شهید کاظمی،را معرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
مسئله امروز کشور چیست؟ آیا اختلافات سیاسی و جناحی سبب شده است در عرصه های گوناگون بالاخص گرفتاری های اقتصادی، دچار انسداد شویم؟ در روزگار اعتدال چه بر مسئولان نظام اسلامی رفته که زمزمه های مردمِ کوچه و بازار و گله مندی های آنان نشان دهند.

دیده بانِ همیشه بیدار و سکّان دارِ استوارِ انقلاب اسلامی در تلاطم های روزگاران، دو رویکرد کلان و دو قرائت متفاوت از مکتب امام خمینی(ره)را محور تمام مسائل امروز کشور می داند. آری! اگر بخواهیم به جای نگاه کلان، گرفتار هیاهوهای اقتصادی و سیاسی شویم، در گرداب انحراف اکنون غرق خواهیم شد، امّا هر آن کس که ولایت حق را بپذیرد و نگاهش را با موسایِ زمان منطبق نماید، عیار بحث را خواهد یافت و در هر موضوع و مسئله ای حق و باطل را خواهد شناخت.
شناخت دو رویکرد و گفتمان انقلابی و غیرانقلابی کلید فهم تمام مسائل جاری و چگونگی رفع معضلات پیش آمده است. کتاب « مردم گله مندند» در پنج فصل به همراه یک مقدمه و سه ضمیمه به شکلی دقیق و موشکافانه سعی دارد ایلان دو رویکرد را در عرصه های مختلف نشان دهد و با استنادات منظم به بیانات رهبر معظم انقلاب، حضرت آیه الله العظمی خامنه ای (مدّ ظلّه العالی)،راه برون رفت از وضعیت کنونی را پیش روی مخاطب قرار می دهد.

در بخشی از کتاب با استناد به بیانات دیدار مردم اصفهان در تاریخ 1395/08/26 می خوانیم:
« راه عبور از همۀ مشکلاتی که برای کشور محتمل است، چه در این دوره، چه در ده سال دیگر، چه در پنجاه سال دیگر ،این است که کشور از درون مستحکم باشد. ببینید چه جوری استحکام حاصل می شود. استحکام داخلیِ نظام، اساس کار است؛ هم استحکام سیاسی، هم استحکام اقتصادی، هم استحکام فرهنگی، و هم بالاتر از همه استحکام روحی و روانی افراد، بخصوص نخبگان و بخصوص مسئولان ارشد کشور. این استحکام اگر وجود داشته باشد، هیچ خطری کشور را تهدید نمی کند. کشور در مقابل همۀ خطرها آماده است. جوانهای عزیزما بایستی این رویِشِ مبارکِ روحیّۀ انقلابی را ادامه بدهند. بحث ها و جنجال ها و حاشیه سازی ها و پرداختن به چیزهای کوچک و جز ئی و مانند اینها مسئلۀ کشور نیست؛ مسئلۀ کشور، روحیّۀ انقلابی است؛ مسئلۀ کشور، جهت گیری انقلابی است؛ و از لحاظ عملی و برنامه ریزی، مسئلۀ کشور، اقتصاد است که بارها عرض کرده ایم، پیشرفت علمی است که بارها عرض کرده ایم و اتّحاد و انسجام آحاد ملّت است که این را هم بارها عرض کرده ایم. این ها مسا ئل اصلی کشور است0 »
«تحلیل کلان و قرآنی از شرایط کشور و انقلاب»و تحلیل و توصیۀ حوزه های اقتصاد، سیاست، علم و فرهنگ، و محیط زیست، پنج فصل . کتاب هستند.«پروژه تحریف مکتب امام (ره) »«پروژه نفوذ» و «ادبِ مرد به ز دولت اوست.. »سه ضمیمه کتاب است.

کتاب« مردم گله مندند» نوشته حسین ایزدی، ، ازانتشارات شهید کاظمی

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب