مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب یازده،احمد چلداوی

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، بمناسبت بازگشت آزادگان به میهن، امروز یک کتاب خوب « یازده، خاطرات اسارت پروفسور احمد چلداوی در زندان مخفی صدام» نوشته احمد چلداوی ، ازانتشارات دفتر نشر معارف.معرفی می کنیم

معرفی کتاب یازده،احمد چلداوی

بسم الله الرحمن الرحیم
« این کدام سفر است که وقتی از آن باز می گردند، بزرگ تر می شوند و خنده هایشان را با گریه ابراز می کنند؟
…. و سرانجام اتوبوسی که شیشه های آن، نگاه چند نفر را در پنجره قاب کرده بود، می رسد. دست تکان می دهند؛ فضای افکارم تکان می خورد.
حسین، اباالفضل، قاسم بن حسن، یوسف های گم گشته، خوش آمدید!»
روز 26 مرداد 1369 ، ایران اسلامی شاهد بازگشت آزادگان سرافرازی بود که پس از تحمل سال های اسارت خود در اردوگاه های عراق پای به میهن اسلامی گذاشتند و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.
اسرای سرافراز ایرانی از چند نقطه مرزی با تشریفات وارد کشور شدند و نخستین واکنش آنان بوسه بر خاک ایران و ریختن اشک شوق بود. زیارت مرقد مطهر حیرت امام خمینی (ره)و همچنین بیعت با جانشین خلف وی حضرت آیت الله خامنه ای از نخستین برنامه ها و اقدامات مشترک آزادگان سرافراز ایرانی بود. رهبر معظم انقلاب درباره آزادگان چنین گفته اند:
«… یکی از چیزهایی که شما را، دل هایتان را زنده نگه می داشت ، پر امید نگه می داشت، یاد آن چهره و روحیه پرصلابت امام عزیزمان بود.آن بزگوار هم خیلی به یاد اسرا بوند.حال پدری را که فرزندانش به این شکل از او دور شده باشند ،راحت می شود فهمید …،مسئله اسارت طولانی فرزندان این ملت به نوبه خود امتحان دیگری بود که ملت ما با موفقیت آن را به انجام رسانده و اسرای ما همانند ملت ایران از خود آزادمردی نشان دادند و سرانجام با موفقیت و سرافرازی به وطن بازگشتند …،شما در دوران سارت شرایت سختی را گذارندید اما در عین حال با حفظ دین و اعتقادات و دل بستگی خود به اسلام، امام و انقلاب موجب
افتخار و آبرومندی ملت خود در برابر دشمن شدید»
یکی از این آزادگان عزیز دکتر چلداوی عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت و از اساتید شناخته شده این دانشگاه است که خاطرات خود در زندان مخفی صدام را در قالب کتاب در پانزده فصل به چاپ رسانده است « با بسیج بزرگ شدم »،«اردوگاه تکریت 11»،«استخبارات بعث»،«فرار بزرگ»،«نسیم آزادی»،«مامویت من» برخی از عناوین این اثر را تشکیل می دهند.
نویسنده در بخش پیشگفتار کتابش بیان کرده است: «می دانم دشمن هنوز هست، فقط دشمنی اش جور دیگر شده . می دانم جنگی به مراتب سخت تر و بزرگ تر از دوران دفاع مقدس پیش روی ماست. جنگی که در آن، رو در روی ما نیست، بلکه کنار ما، توی کوچه و بازار ما،داخل خانه ما و بالاخره توی دانشگاه ماست.»

کتاب « یازده؛ خاطرات اسارت پروفسور احمد چلداوی در زندان مخفی صدام»تصاویری از مقاطع مختلف زندگی دکتر احمد چِلداوی و یاران وی را در خود جای داده است که توسط نشر معارف چاپ شده است.

 

Updated: مرداد 26, 1397 — 8:48 ق.ظ
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب