مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

نشست هم اندیشی ائمه جمعه و مسئولین پیرامون بررسی و رفع مشکلات خوزستان

اولین نشست هم اندیشی مشترک نماینده ولی فقیه، استاندار، نمایندگان مردم در خبرگان رهبری، اعضای شورای تأمین، نمایندگان مردم شهرستان ها در مجلس و ائمه جمعه پیرامون بررسی و رفع مشکلات استان خوزستان با حضور امام جمعه کارون بنا به دعوت حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان در دفتر امام جمعه اهواز برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان عنوان کرد: از میان چالش ها و مشکلات استان، اولویت ها شناسایی و چکش کاریی خواهند شد و از ظرفیت دستگاه ها برای حل مشکلات استان استفاده می شود.

وی با تأکید براینکه اگر دستگاه ها بخواهند جزیره ای کار کنند، مشکلات به نحو احسن حل نخواهند شد، ادامه داد: این نشست هم اندیشی ائمه جمعه و مشکلات به صورت فصلی برگزار و از ظرفیت های کشوری نیز برای حل مشکلات خوزستان استفاده می شود.

در ابتدای این نشست هرکدام از ائمه جمعه، نمایندگان مردم شهرستان های مختلف در مجلس شورای اسلامی به بیان چالش های موجود با نگاه استانی و راهکارهای برون رفت از آن و بهبود وضعیت معیشت مردم پرداختند که از جمله آنها می توان به سرفصل های کلی جهاد تبیین در اجرای قانون حذف ارز ترجیحی، تنش آبی در تابستان ۱۴۰۱، گرانی ها، عدم نظارت بر بازار و شبکه توزیع و تحقق شعار سال جاری اشاره کرد.

در بخش های دیگر این نشست که قریب به ۸ ساعت به طول انجامید، آیات موسوی جزایری و کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری که بع علت کسالت یا سفر در جلسه حضور نداشتند از طریق گفتگوی تلفنی نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را درخصوص موضوع جلسه بیان کردند، همچنین آیات حیدری و فرحانی دیگر نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری نیز باحضور در این نشست به بیان پیشنهادها، دیدگاه ها و راهکارهای خود درخصوص مسائل استان پرداختند.

در ادامه نیز فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان، استاندار خوزستان، رئیس دادگستری استان خوزستان، دادستان عمومی و مرکز خوزستان، مدیر حوزه علمیه برادران استان، مدیرکل صدا و سیمای خوزستان و معاون تعلیم و تربیت سپاه استان نیز به بیان نکات خود پرداختند.

در بخش دیگری از نشست نیز آقای راضی جلالی کارگروه تحقق شعار سال مقام معظم رهبری دفتر نماینده ولی فقیه و رئیس پارک علم و فناوری خوزستان و آقای گلستان باغ کارگروه تحول آفرینی استان دفتر نماینده ولی فقیه در خوزستان نیز نکات مهمی را پیرامون کارگروه های خود مطرح کردند.

در این نشست اعضای خبرگان رهبری در استان خوزستان، اعضای شورای تأمین استان از جمله استاندار خوزستان، فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان، فرمانده نیروی انتظامی خوزستان، رئیس دادگستری خوزستان و دادستان عمومی مرکز استان، نمایندگان حوزه های مختلف خوزستان در مجلس شورای اسلامی، مدیر حوزه علمیه خوزستان و مدیرکل صدا و سیمای استان حضور داشتند.

نشست هم اندیشی ائمه جمعه و مسئولین پیرامون بررسی و رفع مشکلات خوزستان

Updated: اردیبهشت 24, 1401 — 6:38 ب.ظ
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب