مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

هنر و فرهنگ غنی خوزستان سفیر هویت انقلاب اسلامی در کشورهای عربی است

حجه الاسلام والمسلمین خضیراوی در دومین نشست رواق هنر که به همت واحد رسانه و جریان سازی حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان با هدف بررسی، توانمند سازی، استعدادیابی، هویت بخشی و حمایت از گروه‌های موسیقی خوزستان؛ در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کارون برگزار شد، گفت: ظرفیت غنی فرهنگ و هنر خوزستان به ویژه در بخش عربی به قدری زیاد است که به جرات می توان گفت خوزستان می تواند پل ارتباطی قدرتمندی برای انتقال هویت و مفاهیم انقلاب اسلامی به کشورهای عربی جهان باشد.

وی افزود: اگرچه این ظرفیت بسیار ارزشمند است اما متاسفانه بسیاری از مسئولین نسبت به آن بی تونه هستند. ما جوانان و نوجوانان بسیار مستعدی داریم که می توانند با استفاده از هنر پیام انقلاب اسلامی را به جهان منتقل کنند اما این استعدادها مغفول و مهجور مانده است‌.

حجه الاسلام والمسلمین خضیراوی با اشاره به تاثیرگذاری عمیق گروه های سرود دینی حماسی در جوامع بین اللملی گفت: یک اثر هنری و فرهنگی می تواند تحولی در انسان ایجاد کند که سرنوشت بشریت را تغییر دهد.

به گفته امام جمعه شهرستان کارون، یک گروه سرود با تهیه و انتشار آثار ارزشمند گام بلندی در راستای اشاعه فرهنگ شیعی و هویت جمهوری اسلامی بر می دارد که گروه سرود زهراییون نیز از همین دسته است و توانسته تا حد قابل توجهی اثرگذار باشد به ویژه اثر غدیری آن ها که با استقبال چشمگیر مردم مواجه شد.

وی با اشاره به حضور گروه زهرائیون در مسابقات تلویزیونی گفت: بی شک گروه زهراییون برنده اصلی آن مسابقات بودند چرا که توانستند جای خود را در دل مردم پیدا کنند و این معنای اصلی برنده شدن است ضمن آن که اگر در داوری این مسابقات عنصر انقلاب و دیانت را درنظر می گرفتند قطعا از نظر داوران نیز این گروه جایز مقام برتر می شد.

منبع خبر:https://artkhuzestan.ir/fa/pages/newsdetail/163057

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب