مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

اگر انقلابی عمل می کردیم گرفتار حقوق های نجومی نمی شدیم

به گزارش ستاد نماز جمعه شهرستان کارون ،حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در خطبه ی اول نماز جمعه امروز شهرستان کارون بعد از حمدوثنای الهی و دعوت مردم وبه رعایت تقوا و تبریک عید سعید فطرهمچنین  گذرایام ماه مبارک رمضان مطلبی را  حول مسئله تاریخ اسلام و شناخت حق و حقیقت از تاریخ ذکر کردند و گفت: امروز ما فرصتی پیدا کردیم که اسلام حقیقی را بهتر بشناسیم و از یک زاویه اسلام ناب محمدی را بهتر بشناسیم.
وی افزود: ما مشترکات زیادی با اهل سنت داریم ولی نقاط اختلاف هم داریم  از جمله نقطه اختلاف نگاه ما به اصحاب رسول خداست   . اصحاب رسول الله (ص) دوگونه بودند . عده ای ملتزم به قرآن و سنت رسول خدا (ص) بودند و عده ای خود را صاحب رای حتی در قول رسول خدا(ص) می دانند و لذا در مقابل اقوال و افعال رسول خدا(ص) اجتهاد می کردند.
اجتهاد آنها منحصر به زبان رسول الله (ص) نبود بلکه در سقیفه اجتهاد کردندو بعد از رحلت رسول خدا (ص) نیز گفتند :رسول خدا(ص) سه چیز را حلال می دانست و ما حرام اعلام می کنیم.
وی تاکید کرد: این افراد در زمان رسول خدا(ص) در صلح حدیبه،در جنگ احد،در جیش اسامه،یوم الخمیس خود را دارای رای در مقابل رای رسول خدا (ص) می دانستند . ولی عده ای از اصحاب خود را ملتزم به اقوال رسول االه (ص) می دانستند.
خطیب جمعه سپس به قرائت خطبه 197 نهج البلاغه پرداختند و گفت: امام علی (ع) در خطبه خود را ملتزم به خدا و رسول خدا می دانستند و فرمودند یک قدم هم جلوتر از قول خدا و رسول خدا (ص) نخواهم رفت خضیراوی گفت: از این موارد این حقیقت را می فهمیم . و چرا می گویم شیعه حق است . برای اینکه شیعه ملتزم به قول خدا و رسول خدا(ص) و ائمه (ع) است.

امام جمعه کارون در خطبه دوم به مسئله توصیه های رهبر معظم انقلاب به مسئولین قوه قضائیه و معنای انقلابی بودن و انقلابی ماندن پرداخت و گفت: اخیرا رهبر معظم انقلاب از اول سال تاکنون به این انقلابی بودن توصیه میکنند
رهبر معظم انقلاب  در سالگرد ارتحال امام (ره ) وقتی  امام را توصف  کردند  فرمودند امام (ره) انسانی مومن متعهد و انقلاب  است
در دیدار با علمای قم ،در دیدار با دانسجویان،دیدار با خبرگان رهبری ،در دیدار با مسئولین قوه قضائیه به انقلابی بودن و انقلابی ماندن توصیه کردند.

خطیب جمعه کارون افزود: اگر انقلابی عمل می کردیم گرفتار حقوق های نجومی نمی شدیم.آنجایی که انقلابی عمل کردیم جلو رفتیم واگر عقب نشینی کردیم ضرر کردیم
خضیراوی یادآورد شد: با انقلابی عمل کردن انقلاب کردیم وبا انقلابی عمل کردن درمقابل استکبار جهانی ایستادیم و با انقلابی عمل کردن در جنگ پیروز شدیم

حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی در بخش دیگری از خطبه دوم نماز جمعه این هفته مطالبی رجع  رعایت عفت و حجاب را  عنوان کردند و  تاریخ بی عفتی بوسیله بلعم باعورا  را یادآورند که موجب نزول مرض طاعون شد.
خضیراوی به حادثه گوهر شاد اشاره کرد و گفت: هزاران نفر از مردم متدین ما در مسجد گوهر شاد بخاطر دفاع از حجاب و عفت زنان به شهادت رسیدند.
امام جمعه کارون تاکید کرد: بی حجابی جامعه را گرفتار می کند . حجاب زنان ما مایه افتخار ماست  در بسیاری از وصیت نامه شهدای ما توصیه شهدای ما به رعایت حجاب و عفت است و این از افتخارات زنان ما در جمهوری اسلامی است . جامعه ما باید برود به طرف عفت ،برود به طرف حجاب،برود به طرف سلامتی روح و جسم تا خداوند برکاتش را براین جامعه نازل کند.

امام جمعه شهرستان کارون به انفجارهای اخیر در عراق نیز گفت: اینها آخرین نفس های وهابیت و داعش در عراق است و انشاء الله عراق امسال از دست داعش و وهابی ها آزاد خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب