مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

از مبانی مهم و قطعی امام مبارزه با استکبار جهانی است

به گزارش ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه کارون در خطبه اول ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) به نماز گزاران گفت: حیات امام رضا (ع) حیات مهمی در تاریخ مسلمانان بود حضور امام رضا(ع) در ایران موجب گسترش تشیع و اسلام شد.
وی افزود: پس از قبول ولایتعهدی توسط امام رضا(ع)، ایشان در امور حکومتی دخالت نمی کردند و فقط از فرصت پیش آمده برای گسترش مذهب تشیع بهره می بردند و توانستند در ترویج و تبلیغ تشیع علوی فعالیت چشمگیری را انجام دهند حقیقتاً انتشار خط ولایت مدیون امام رضا(ع) است که در حقیقت ولایتمداری ایرانیان از زمان امام رضا (ع) شکل گرفته است . همان طوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند: خوزستان دروازه تشیع است زیرا مکان ورود امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام) به ایران بود .

خضیراوی گفت:امام رضا(ع) در مناظرات مختلفی شرکت کردند و در این مناظرات حقانیت دین اسلام را در مقابل سایر ادیان به اثبات رساندند، به همین خاطر به ایشان  لقب عالم آل محمد را دادند و نکته حائز اهمیت آن بود که امام رضا(ع) در علوم مختلف دارای تخصص بوده و در مناظرات با علمای ادیان دیگر این مسأله را به اثبات رساندند.
خضیراوی به مناظره امام رضا(ع) با یحیی سمرقندی در جمع فقهای جهان اشاره کرد و افزود: مأمون گروهی از فقهاء و متکلمان را جمع کرد تا با امام رضا علیه السلام مناظره کنند. حضرت فرمود: شما یک نفر از بین خود انتخاب کنید و هر چه او گفت، شما ملتزم باشید! همه رضایت دادند که یحیی بن ضحاک سمرقندی که مانند او در خراسان نبود، انتخاب شود. یحیی سمرقندی سوالاتی از امام رضا پرسید و امام با استدلال قوی به وی پاسخ داند و حقانیت اهل بیت علیه السلام را به اثبات رساند.

حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی امام جمعه کارون در خطبه ی دوم  نماز جمعه امروز شهرستان کارون بعد از حمد و ثنای الهی و دعوت مردم به رعایت تقوا ،ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) به تمام مسلمانان جهان به دو حدیت از آحادیث امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: :قال الإمام الرضا (عليه السلام) : التَّودُّد إلى الناس نصفُ العقل ، امام رضا علیه السلام فرمود:دوستى با مردم، نیمى از عقل و خرد ورزی است .،
عن الرّضا عليه السلام :مَن رَضى عن الله تعالى بالقَليل مِن الرّزق رضَى الله منه بالقَليل مِنَ العَمل
امام رضا عليه السلام فرمود:هر كـس به رزق و روزى كم از خدا راضى باشد، خداوند از عمل كم او راضى خواهد بود

خضیراوی در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان وزارت اطلاعات نکات مهمی را در رابطه با مسائل داخلی و خارجی یادآور شدند که در مسائل داخلی بر اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند، در مورد مبارزه با قاچاق و در مورد سوء استفاده های بعضی از افراد از جمله قضیه حقوق های نجومی و در رابطه با مسائل خارجی نکته مهمی را فرمودند که یک میزان و معیار است، ایشان فرمودند از مبانی مهم و قطعی امام مبارزه با استکبار جهانی است و در راس آنها آمریکا است.

امام جمعه کارون افزود: یکی از مبانی سیاسی امام و اسلام این است که هیچ وقت به استکبار جهانی از جمله آمریکا اعتماد نداشت، به تجربه برای ما ثابت شده است که هر وقت مردم و یا مسئولین یک خوشبینی اجمالی را هم به استکبار جهانی از جمله آمریکا پیدا کردند همیشه در طول تاریخ ضربه خوردند. نمونه آن در کودتای 28 مرداد در زمان مصدق بود که تجارت نفت را از چنگال انگلیس خارج کرد و پس از مدتی بر آمریکا تکیه کرد و همان آمریکا با عواملی داخلی  بر ضد مصدق کوتا کرد و وی را در زنددان انداخت.

وی یادآور شد:

امام جمعه کارون افزود: همین توافق هسته ای وقتی که مسئولین خوش بینانه رفتار کردند پس از امضای توافق نامه تحریم ها را در سرتاسر جهان برعلیه ما افزایش دادند ،همین ترکیه که کاملا زیر سلطه آمریکا بود نا خواست موضع خود را جدا کند بر علیه آن کودتا کردند . خط امام می گوید باید همیشه علم مبارزه را در مقابل استکبار برافراشته نگه داریم .

حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی به 23 مرداد ماه سالروز پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم صهیونیستی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در جنگ حزب الله لبنان با اسراییل، آمریکا یک پل هوایی برای اسراییل ایجاد کرد و عربستان پول را تامین کرد و کشورهای مختلفی از اسراییل پشتیبانی کردند تا حزب الله لبنان را از بین ببرند و 33 روز بهترین سلاح ها را بر علیه حزب الله لبنان به کار گرفتند ولی خداوند متعال به مدد حزب الله آمد و در یک جنگ نابرابر حزب الله لبنان پیروز شد.

خطیب جمعه کارون به 26 مرداد و سالروز بازگشت آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی به میهن اشاره کرد و گفت:  آزادگان الگوهای صبر ، پایداری و مقاومت  هستند و عمر شریف خود را برای پاسداری از آرمان های نظام و انقلاب در اسارت گذرانده اند.

وی در ادامه عنوان کرد: مسئولین در آموزش و پرورش کارون مقام های خوبی در ارزشیابی آموزش و پرورش های کشور به دست آوردند که آموزش و پرورش کارون جایگاه خوبی را در سطح کشور کسب کرد که این مناسبت را به همه مردم شهرستان کارون تبریک عرض می نماییم.

امام جمعه کارون تصریح کرد: این موفقیت ها در آموزش و پرورش شهرستان کارون نشان می دهد که هدف گذاری خوبی در شهرستان انجام می شود و آموزش و پرورش یک حرکت زیر بنایی برای ما است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش کارون بعد از یک سال و نیم  از تشکیل آن، جزو آموزش و پرورش های ممتاز استان و کشور معرفی شد، معلوم است که هدف گذاری درست بوده است، رشد در آموزش و پرورش یک کار زیر بنایی است که حتی از مسائل عمرانی بالاتر است.

در پایان خطبه دوم امام جمعه کارون به برنامه های غدیر اشاره کرد و گفت: برای دهه ولایت آماده باشیم و ستاد غدیر را در مناطق مختلف تشکیل دهیم که مثل سالهای گذشته شاهد یک برنامه عظیم فرهنگی و ممتاز در سطح شهرستان باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب